• +90 555 817 66 97
Bilet Al

Turgutreis-Kos Feribot Seferleri

Turgutreis-Kos

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Kos-Turgutreis

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Turgutreis – Kos Feribot Seferleri

 

Bodrum’un en güzel beldelerinden biri olan Turgutreis’te bulunuyorsanız, Turgutreis – Kos feribot seferlerini kaçırmamalısınız. Farklı bir kültürü tanımak, farklı lezzetler tatmak isteyenler için Kos Adası birebir. Feribotbiletleri.net adresinden alacağınız biletlerle yolculuğunuz sadece yarım saat uzaklıkta. Turizm ile geçimini sağlayan bu şirin Yunan Adası’nda kendinizi yabancı hissetmeyeceksiniz. Türkçe konuşabilen otel ve restoran personelleri oldukça rahat etmenizi sağlayacak. Ayrıca Yunan yemekleri de size oldukça tanıdık gelecek lezzetlerden.

Tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat’ın adına adanan ve bir dönem burada tıp öğrencilerinin yetiştirildiği Asklepion harabelerini ziyaret edebilirsiniz. Harabelerde Roma Hamamı, Apollon Sunağı ve bir tapınak da bulunuyor. Ada meydanında bulunan ve adanın en bildik simgeleri arasında olan Hipokrat Ağacı’nın ise bir dönem Hipokrat’ın öğrencilerine gölge yaptığı anlatılan rivayetler arasında. Günümüzde hala idealist doktorların, Hipokrat yemini için adaya geldiği biliniyor.

Kos Adası, yaz tatilinin olmazsa olmazlarından deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için de doğa harikası, temiz ve sakin plajları ile ünlü. Tigaki, Therma, Lambi, Marmari, Kefalos ve Aziz Stefanos Plajı bu plajların en ünlülerinden. Adanın sükûneti, denizin doğallığı ve kumun kalitesi ile şehrin tüm yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz eşsiz plajlar ziyaretçilerini bekliyor.

Rodos Şövalyelerinden kalan Şövalyeler Kalesi de yine Kos’da ziyaret edilmesi gereken en önemli mekanlar arasında yer alıyor. Gizemi ve masalsı görünümü ile sizleri büyüleyecek bu kale, adanın en ünlü caddelerinden biri olan Foinikes Caddesi üzerinde yer alıyor. Kos Agora Harabeleri ise kentin antik çağlardaki yaşamını gözler önüne sürüyor. MÖ 4. yüzyıla dayanan yapılar konsepti, dükkanlar, kamu binaları, tapınaklar, evler ve hamamlardan oluşuyor.  Osmanlı’dan günümüze hala ayakta kalan Defterdar Camii ve Loziya Camii’ni de ziyaret edebilirsiniz. Türk kıyılarına bu kadar yakın olan Kos Adası’nda turizmle uğraşan pek çok Türk de yerleşmiş. Bunun yanı sıra Platani (Germe) adında bir de Türk köyü bulunuyor.

Her Yunan Adası’nda olduğu gibi Kos’ta da deniz ürünleri ve balıktan yapılan yemekler ön plana çıkıyor. Taze ve yüksek kalitede deniz ürünlerini uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Karides ve kalamar özellikle en beğenilenler arasında. Zengin Yunan meze kültüründen oluşan tarifleri de burada deneyebilirsiniz. Damla sakızıyla yapılan kahve, reçel gibi ürünler de ziyaretçiler tarafından oldukça tutuluyor.

Turgutreis – Kos feribot seferleri sizi unutamayacağınız, ön yargılarınızı kıracağınız muhteşem bir deneyime taşıyacak. Feribotbiletleri.net adresinden hareket saatlerini ve güzergahları öğrenebilir, biletinizi istediğiniz tarihe satın alabilirsiniz. Turgutreis- Kos feribot seferlerine katılmadan önce Kos Adası’na da Schengen vizesi ile giriş yapmanız gerektiğini unutmayınız.