• +90 555 817 66 97
Bilet Al

Seferihisar-Samos Feribot Seferleri

Seferihisar-Samos

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Samos-Seferihisar

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Seferihisar- Samos (Karlovasi) Feribot Seferleri

 Yaz tatilinizi en güzel ve sakin beldelerden biri olan Sığacık’ta tatilinizi geçiriyorsanız, sizin için farklı alternatifler de söz konusu. Feribotbiletleri.net’ten seçeceğiniz bilete göre yaklaşık bir buçuk ile iki saat arasında değişen kısa bir süre içinde karşı kıyıya ulaşabilir, Samos Adası’nda farklı bir kültürle buluşabilirsiniz. Bize yabancı gelmeyen leziz yemekler, temiz ada havası, Osmanlı’nın izlerini taşıyan tarihi doku ve Yunan Medeniyetinin kalıntıları, tarih ve eğlence yaşamının harmanlandığı görsel şenlik sizleri Samos’de karşılayacak.

Doğa harikası plajları ve koyları ile de meşhur Samos, yaz tatilinin tadını doyasıya çıkaracağınız bir adres. Samos Adası diğer Yunan Adaları gibi pek çok tarihi mekana ev sahipliği yapıyor. Pisagor’un da doğduğu ada olan Samos da gezilmesi gereken en önemli yapıların başında tanrıça Hera adına yapılmış olan Sisam Heraionu geliyor. Bu ören yeri ve tarihi kalıntılar 1992 yılında Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış. Christian Bazilikası ve Early Kalesi de sizi büyüleyecek noktalardan. İlk çağlardan kalan Eupalinos Tüneli, Pythagoras mağarası da en çok ziyaret edilen ada güzergahlarından biri. Seramik işçiliği ile ünlü Manolates Köyü de sizi manzarası ile Ege Denizi’ne ve Samos Adası’na hayran bırakacak noktalardan biri.

Seferihisar’ın balıkçı köylerinden olan Sığacık, cana yakın insanlarıyla oldukça sevimli bir yer aynı zamanda Sığacık denizcilere sığınak olması sebebiyle zamanla Sığacık olarak anılmaya başlamış. Sahilde, harika bir gün batımına sahip limanını çevreleyen kalenin içine kurulan köyün daracık sokakları ve özgün mimarisi görülmeye değer.İzmir'den bir saat uzaklıkta olan Seferihisar’a bağlı bu küçük kasabadan Samos adasına günübirlik olarak feribot seferleri düzenlenmektedir.

Seferihisar – Samos feribot seferlerine katılanlar Samos Adası’nın birbirinden leziz balık ve deniz ürünlerinin keyfine doyasıya varabilir. Bize çok tanıdık gelen tatları da adada bulabilirsiniz; musakka, dolma, cacık, nohut köftesi ve peynir çeşitleri de kaçırılmaması gereken tatların arasında yer alıyor. Zengin meze çeşitleri, özellikle fava ve kurutulmuş ringa balığı ziyaretçiler tarafından en çok beğenilen ürünler arasında yer alıyor.

Samos Adası’na gidebilmek için feribotbiletleri.net web adresimizden Seferihisar – Samos feribot seferlerine biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz. Seyahatinizden önce biletinizi edinmeniz, yoğun talep olan tarihlerde size yardımcı olacaktır. Yunanistan ve diğer Yunan Adaları gibi, Samos Adası’na da giriş yapabilmeniz için Schengen vizesinin gerekli olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Tek bir girişe ve kısa süreli ziyarete özgü olan kapıda vize uygulamasından yararlanabilmek için gerekli bilgi ve evrakları web sitemizden öğrenebilirsiniz. Seferihisar – Samos feribot seferleri ile kısa sürede farklı bir kültüre adım atmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız.